Yaşam

CHOPARD, COUTURE KOLEKSİYONUNU DUYURDU

Yıllarca en ünlü leydilerin boyunlarını mücevherlerle süsleyen Chopard, kırmızı halı için bir dizi couture elbise sunacağını duyurdu.

Chopard’ın başkan yardımcısı ve sanat yönetmeni Caroline Scheufele, 50 görünümlü serinin arkasındaki fikir. Marka, Cannes Film Festivali’nde tasarımlarını podyumda sergileyecek. “Caroline’s Couture” adlı koleksiyon, takıları tamamlaması amaçlanan silüetlerle tasarlandı.

Bir grup moda tasarımcısıyla çalışan Scheufele, koleksiyonun geliştirilmesine öncülük etti. Bölümlerin koordineli çalışması ve zaman içerisinde birlikte çalışması amaçlanmaktadır. Scheufele, couture lansmanı için ilham kaynağı olarak ömür boyu kullanılacak ve gelecek nesillere aktarılacak koleksiyon parçaları, mücevher unsurları kullandığını söyledi.

Koleksiyon ayrıca sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlandı. Scheufele, birden fazla dönem için geçerli olacak klasik formları tercih etti ve birden fazla dönem için sipariş üzerine temel kesimler mevcut olacak.

Evin toplumsal ve çevresel taahhütlerinin bir parçası olarak çizgi, Hindistan’da elle işlenmiş el sanatlarının korunmasına adanmış kar amacı gütmeyen bir eğitim merkezi olan Kalhath Enstitüsünde işlenmiştir.

Marka, bu koleksiyonu ile lüksün lüks seviyesinde de konusu olan fast fashion kavramına karşı bir duruş sergilediğini söylüyor. “Moda endüstrisinin ilkeleri, moda evleri tarafından yılda dört ila 10 kez sunulan koleksiyonların ritmi nedeniyle programlı eskimenin sistematik üretimini gerektirirken, Caroline Scheufele mücevher için kullanılan tekniğin aynısını benimsiyor.” Şirket yaptığı açıklamada söyledi.

Kumaşlar özellikle şifon, tafta, düşes saten, ipek ve dantel tercih edildi. Jakar ve boncuk işlemeleri koleksiyonun dikkat çeken detayları arasında yer alıyor.

“Caroline’s Couture” koleksiyonu Salı günü Cannes’da görücüye çıkacak.

haber-cine.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu