Haber

Taksim bombacısı ile telefonda görüştüğü söylenen MHP’li başkan olayın aslını anlattı

MHP’nin Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’ın üzerine kayıtlı telefon çizgisinden, terörist Ahlam Albashır ile görüşme trafiği tespit edildiği ve İlhan’ın ifadeye çağrıldığı iddia edildi. Bu iddialara tek cümlelik bir yanıt veren Mehmet Emin İlhan,”ifadeye çağırılmadım” dedi.

OLAYIN ASLINI ANLATTI

Mehmet Emin İlhan, TELE1’e olayın aslına ait değerlendirmelerde bulundu. ‘Bu numarayı tanıyor musunuz’ diye sordular. Ben de ‘yok’ dedim. Öbür bir şey de çıkmadı. O numarayı Cizre’de benim kimlik fotokopimle sahte olarak başka bir yerden çıkarmışlar. Davacıyım ve şikayetçiyim. Babam 25 yıldır korucu başı. 97’de terör örgütü bizim konutumuzu yaktı. Üç kardeşim de korucu. Bu çizgi, 2019’da, kimlik fotokopim kullanılarak çıkarılmış, sahte bir hat. Bu hatla ilgili başka bir görüşme de yoktur. Asılsızdır. Beni ve partimi hedef alan terör örgütü, bize bu şekilde çamur atıyor. Avukatımla görüştüm, davalarımızı açtık. Hattı kimin çıkardığına dair bilgim yok, bu emniyetin işi” ifadelerini kullandı.

HDP’Lİ İSİM DE KONUŞTU

İsim benzerliği ile gündem olan Eski HDP Ağrı Milletvekili Mehmet Emin İlhan da yaptığı açıklamada, problemin isim benzerliğinden ibaret olduğunu, mevzuyu toplumsal medyada gördüğünü tezlerdeki kişinin kendisi olmadığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu