Haber

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası 1. Ayak yarışları Bergama’da başladı

Türkiye Enduro & ATV Şampiyonası 2023 1. Ayak yarışları, Bergama Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen magazin gösterisi ile başladı. Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu, şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılar diledi.

Bergama Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve iki gün boyunca sporcuların kıyasıya mücadele edeceği şampiyonanın dergi açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hakan Koştu ve protokol üyelerinin verdiği startın ardından Türkiye’nin dört bir yanından yarışçılar Kozak Enduro Pisti’ne çıktı.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası 1. Ayak yarışlarına ev sahipliği yapan Bergama’da Türkiye’nin en iyi ATV ve endurocuları en iyi puanı almak için tüm hünerlerini gösterecek.

BAŞKAN KOŞU, “YARIŞLARA EV SAHİBİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu yaptığı konuşmada Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonaları 1. ayak yarışlarına ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirterek, “Bergama antik kentimiz vizyon projelerimizle her geçen gün bir mücevher gibi parlamaya devam ediyor. özellikle tarih, kültür ve turizmde. Ev sahipliği yaptığımız her etkinlik ve yarışmanın Bergama’mızın tanıtımına büyük katkısı var. Yarışların kazasız ve belasız bir şekilde tamamlanması temennisiyle tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

“İZMİR’DEKİ VATANDAŞLARIMIZI, İL VE İLÇELERDEKİ VATANDAŞLARIMIZI VE TÜM VATANDAŞLARIMI İZMİRİMİZE KOZAK YAYLA ZİRVESİ KAFE KARŞISINDA BEKLİYORUM”

İlk ayak yarışlarının başlamasının ardından Kozak’ta Extreme Test Pisti’ni deneyimleyecek sporcuların yarın (07 Mayıs 2023 Pazar) Kozak Zirve Cafe karşısındaki parkurda adrenalin seviyesi yüksek en iyi yarışları yapacaklarını belirten Başkan Hakan Koştu “Saat 10.00’da başlayacak seyir keyfi üst düzeyde. Saat 16.30’da yapılacak yarışları ve kupa törenimizi İzmir, çevre il ve ilçelerdeki vatandaşlarımızı ve hemşehrilerimizi sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

CUMHURİYET MEYDANA HİZMET KALACAK

Kozak Yaylası Tepe Cafe karşısında 07 Mayıs 2023 Pazar günü (yarın) gerçekleştirilecek yarışlar için Cumhuriyet Meydanı’ndan servis hizmeti verileceğini belirterek, “Servislerimiz saat 11:00 ve 13:00’te Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket edecektir: 00.”
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu